Online kalkulácia Stavba krbu Proces realizácie Koľko stojí stavba Krby a pece Dizajnové krby Sálavé krby a pece Krbové kachle Záhradné grily Naše stavby Rady a tipy Kontakt

Koľko stojí stavba krbu?

S cenou pri stavbe krbu je to možno trochu podobné ako s autom, ale naozaj iba trochu. Cenové úrovne krbových vložiek závisia od vašich nárokov na dizajn a prevedenie. Môžeme klásť dôraz na veľkosť presklenia, výsuvný mechanizmus dvierok, čistotu skla alebo efektivitu využívania tepla. Na cenu krbu vplýva aj náročnosť povrchovej úpravy. Zaomietaná stavba je cenovým štandardom stavby krbu či pece. Náter takéhoto krbu nestojí veľa a môže splniť vaše predstavy. Ak však hľadáte niečo kreatívnejšie, môžete ho ukončiť štukovým náterom, kachlicami či kamenným obkladom vo väčšom alebo menšom rozsahu.

Pre jasnejšiu predstavu o tom, koľko stojí krb, sme pre vás so stručným popisom necenili rôzne typy krbov a pecí. Výsledná cena sa môže líšiť použitím inej vložky alebo rozsahom finálnej úpravy, ale môže byť aj totožná. Štandardná cena je bez náterov, ak nie je uvedené inak. Všetky ceny sú uvedené s DPH. Ak máte presnejšiu predstavu o tom, ako by mal váš krb vyzerať, využite našu online cenovú kalkuláciu.

7200 - 9500 €
Rohový krb
Rohový krb

Rohový krb s použitím veľkej vložky Austroflamm 89x46S aj so štýlovou nikou na drevo. Teplovzdušná stavba stojí 7200 € a stavba s pridanou akumuláciou HMS a sálavou obstavbou asi 8500 €. Kamenná lemovka podľa spôsobu prevedenia cca 1000 €.

3600 - 4450 €
Teplovzdušná stavba
Teplovzdušná stavba

Teplovzdušná stavba s použitím českej krbovej vložky BEF therm7 s rovným sklom a bočným otváraním. Rímsa pod vložkou je kamenná. Cena 3600 €. Rovnaké prevedenie stavby s teplo sálajúcou obstavbou stojí cca 4450 €.

6000 €
Teplovzdušný krb s obojstranným presklením
Teplovzdušný krb s obojstranným presklením

Teplovzdušný krb s obojstranným presklením a nikou. Použitá je vložka Spartherm Varia AS FDh a cena aj s kamennou rímsou a záklopom je asi 6000 €.

10000 - 11760 €
Veľký, trojstranný, priestor rozdelujúci krb
Veľký, trojstranný, priestor rozdelujúci krb

Veľký, trojstranný, priestor rozdelujúci krb s použitím krbovej vložky Brunner Panorama-Kamin 51/88/50/88. Cena je okolo 10000 € + kamenné výrobky, v tomto prípade 1760 € aj s mramorovou nikou na drevo.

4150 - 5750 €
Teplovzdušná stavba
Teplovzdušná stavba

Teplovzdušná stavba s použitím BEF therm7 roh s bočným otváraním 4150 € + kamený obklad cca 1600 €.

11000 €
Hypokaustova pec
Hypokaustova pec

Hypokaustova pec s použitím systému ORTNER s akumulačnými ťahmi KMS. Sálavé teplo na jedno priloženie je 12 hodín. Cena stavby aj s povrchovou úpravou je cca 11000 €.

12000 - 13900 €
Tvarovo zaujímavá hypokaustová stavba s funkčným vrchným “ležoviskom”.
Tvarovo zaujímavá hypokaustová stavba s funkčným vrchným “ležoviskom”.

Tvarovo zaujímavá hypokaustová stavba s funkčným vrchným “ležoviskom”. Stavba je s použitím RATH Bioohniska a Quickbrick ťahmi. Cena aj s povrchovou úpravou Fresco je cca 12000 €. Kamenné výrobky, lavica, portál a čistiace otvory 1900 € aj s montážou.

8500 €
Kachlová pec
Kachlová pec

Kachlová pec s vložkou Spartherm mini R1V 4S. Stavba v cene 8500 €.

8200 - 10400 €
Záhradná kuchyňa
Záhradná kuchyňa

Záhradná kuchyňa so zatváracím grilom/pecou, relaxačným krbom a v komíne je riešená údiareň. Cena stavby pod prístreškom je 8200 €. Kamený obklad a pulty s mramorovým umyvadlom stoja 2200 €.

5400 €
Pizza pec s grilom
Pizza pec s grilom

Pizza pec s grilom komplet za 5400 €.

Chcete vedieť presnú cenu vašej stavby?

Približnú cenu vášho krbu môžete zistiť už teraz v online cenovej kalkulačke. Ceny na webe sú vždy orientačné a v konečnom dôsledku závisia od mnohých detailov špecifických pre konkrétnu stavbu krbu. Presnú cenu s projektovou dokumentáciou môžete získať až po osobnom stretnutí a prekonzultovaní detailov. Radi sa s vami stretneme osobne v našom krbovom štúdiu v Bratislave. Neváhajte a dohodnite si bezplatnú konzultáciu hneď teraz.

Dohodnúť konzultáciu

Všetko podstatné o stavbe krbu

Ako na výber správneho typu krbu, vhodné umiestnenie v priestore, napojenie na externý prívod vzduchu a vyriešenie odvodu spalín do komína?

Viac o stavbe krbov