Online kalkulácia Stavba krbu Proces realizácie Koľko stojí stavba Krby a pece Dizajnové krby Sálavé krby a pece Krbové kachle Záhradné grily Naše stavby Rady a tipy Kontakt

Sálavé krby a pece

Kúrenie dokonale pod kontrolou

Chcete mať kúrenie pod kontrolou a dokonale využiť energiu zo spaľovania? Pri sálavých a akumulačných krboch a peciach kladieme dôraz na funkčnosť a efektívne využitie tepelnej energie. Na začiatok vám pomôžene vybrať veľkosť a druh ohniska, vhodný pre vykúrenie celých vašich priestorov. Následne sa postaráme o to, aby bol krb zaujímavý aj svojím dizajnom.

Zásadný rozdiel od teplovzdušnej stavby je v použitých materiáloch. Na obstavbu sa nepoužívajú izolačné materiály, ale ťažšie, teplo-prenosné materiály. Tie potom pomaly odovzdávajú nahromadené teplo do miestnosti. Do vnútra stavby vám môžeme pridať ešte dodatočnú akumuláciu a čas odovzdávania tepla cez steny krbu či pece, sa môže predĺžiť aj na viac ako 12 hodín od dohorenia dreva.

Pri vhodnom osadení diela v priestore je možné sálavé teplo z pece využívať aj v susedných miestnostiach, prípadne v miestnostiach nad krbom.

A pre dokonalé ovládanie celého systému je možné kozubovú vložku napojiť na elektronickú reguláciu horenia.

Ortner

Brunner

Chcete si aj vy kúriť sálavým krbom?

Radi vám poradíme s výberom aj vhodným umiestnením tak, aby ste vykúrili celé vaše priestory s čo najnižšiou spotrebou. Dohodnite si s nami bezplatnú konzultáciu a v našom krbovom štúdiu sa budeme venovať iba vám.

Dohodnúť konzultáciu